Forward Software

Bucuresti, Sector 1

Full Time

On Site

Software Developer

Feb. 13, 2024

Ai 1-3 ani de exeprienta in software development si iti doresti o schimbare care sa iti aduca:

  • mai multe oportunitati de invatare
  • mai multa independenta in gasirea si aplicarea solutiilor
  • o echipa ingenioasa, alaturi de care sa cresti? Inseamna ca pe tine te cautam!

Responsabilitatile tale vor fi:

  • Crearea, dezvoltarea proiectelor noi pe baza cerintelor de business
  • Mentenanta proiectelor existente
  • Lucrul in echipa respectand metodologia SCRUM
  • Documentarea, testarea si verificarea codului dezvoltat
  • Elaborarea de documentatii tehnice
  • Disponibilitatea de invatare a noilor tehnologii in domeniu
  • Asigurarea de suport in timpul etapei de testare a proiectelor dezvoltate

Candidatul ideal are:

  • Cunostinte solide de OOP
  • Cunostinte de baza J2EE/Groovy
  • Experienta de lucru relevanta cu SQL si PL/SQL
  • Notiuni de baza de dezvoltare Web (JSP, JavaScript, HTML)
  • Cunostinte de XML/XSD

Vom fi impresionati daca ai si o experienta anterioara legata de urmatoarele tehnologii:

  • BPM
  • WebRatio
  • Tomcat/JBoss/OC4J
  • Jasper Reports
  • Sisteme de operare Linux (RedHat/Debian/Ubuntu)

Cerem abilitati dovedite, dar si oferim pe masura:

  • pachet salarial in concordant cu nivelul pietei de IT + bonusuri de proiect + beneficii (pachet medical premium, cursuri conform nevoilor tale si o atmosfera molipsitoare in fiecare zi)
  • o echipa in care te simti bine doar daca esti creativ, energic, ambitios, curios…si prietenos
  • o experienta de peste 20 de ani in crearea de software pentru industria asset finance (suntem parte a grupului international Liscor S.p.A), cu resurse extinse de invatare si dezvoltare profesionala
  • un mediu in care vei dori sa ramai nu doar pentru cateva proiecte, ci pentru a-ti construi o cariera.